середа, 2 листопада 2016 р.

Сайти для вивчення англійської мови

TEACHING IS SO MUCH MORE THAN JUST A WAY OF MAKING MONEY - IT'S A UNIQUE PROFESSION WHERE BY GIVING YOU'RE GETTING, BY TEACHING YOU'RE LEARNING, BY GROWING OLDER YOU'RE GETTING YOUNGER.
https://www.duolingo.com/ - Ресурс для тих, хто володіє вже якоюсь мовою.
http://lingualeo.ru/ - цитую: "Кращий сервіс для вивчення англійської мови".

http://usalearns.org/ - досить велика кількість уроків, переважно відео. Потрібно виконувати певні завдання. 
http://www.macmillandictionary.com/ - велика кількість текстової інформації англійською.
http://elllo.org/ - велика кількість безкоштовних матеріалів для вивчення англійської мови. Тексти, подскасти та відео англійською.
http://simple.wikipedia.org/wiki/Main_Page - розділ вікіпедії, де використовується спрощена англійська мова. Добре підходиться для вивчення.
http://learnenglish.britishcouncil.org/en/ - відео, аудіо, текстові матеріали, вправи, ігри англійською. Хороший сайт для вивчення англійської мови.
http://www.busuu.com/ - вивчення більше 10 мов, включаючи англійську. Курси, граматика, спілкування. Частина функцій лише для преміум.
http://wordsteps.com/ - сайт для вивчення слів, тобто поповнення словникового запасу.
http://wordsfromtext.com/ - тут можна завантажити текстовий файлик і отримати список усіх слів з тексту.
http://liuro.com.ua/ - сайт для вивчення англійської мови українською. Сайт новий, проте успішно розвивається!
http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/ - розділ BBC для вивчення англійської мови. Відео, граматика, тексти, community.
http://learningenglish.voanews.com/ - велика кількість матеріалів англійською мовою.
http://www.cbc.ca/edmonton/learning-english/ - є певна кількість цікавих аудіо матеріалів.
http://dictionary.cambridge.org/diction … n-english/ - словник Кембріджа для американської англійської. Корисно використовувати замість перекладача. Так набагато більше поринаєш у англійську мову.
http://www.hugosite.com/ - велика кількість відео уроків. Більше підійде для новачків.
http://learnenglishteens.britishcouncil.org/ - англійська мова для дітей та підлітків від BritishCouncil. Велика кількість корисних матеріалів.
https://www.edx.org - Дуже хороший сайт для вивчення англійської і не тільки.
http://en-to-ua.blogspot.com - викладено 2000 найбільш вживаних англійських слів з українським перекладом і можливістю прослуховування.
Групи Вконтакті:

http://vk.com/learnenglish - Вивчення англійської за малюнками.
http://vk.com/movies_in_english - Фільми та серіали англійською мовою.
http://vk.com/just_eng - Just English.
http://vk.com/english_with_pleasure - English With Pleasure.
http://vk.com/engl_every_day - Англійська мова щодня.
Спільноти Google+:

https://plus.google.com/communities/111 … 5321917105 - English для нас. Практикуємо та вивчаємо англійську разом.
Сторінки на Facebook:

http://www.facebook.com/openlearn - English learning materials, Quotes, Idioms, Proverbs, etc
http://www.facebook.com/learnrealenglish - Learn Real English. Аудіо розмови носіїванглійської мови
Англійська мова на Youtube:

http://www.youtube.com/user/JenniferESL - English with Jennifer.

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Виховна робота

18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ 

БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започатковано 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Міністерство освіти і науки України відповідним листом від 03.10.2016 № 1/9-522 «Про проведення інформаційно-освітньої роботи щодо протидії торгівлі людьми» рекомендує провести в навчальних закладах інформаційні кампанії до Європейського дня протидії торгівлі людьми, спрямовані на усвідомлення дітьми та молоддю знань про те, що найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність, безпека, а також з питань безпечної міграції та ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми.
У проведенні інформаційно-освітньої роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді, Міністерством рекомендовані відеоматеріали, електронна версія яких для безкоштовного використання знаходиться за посиланням: http://www.ex.ua/380732151484 таhttp://iom.org.ua/ua/mom-ogoloshuye-peremozhciv-nacionalnogo-molodizhnogo-videofestyvalyu-plural-ukraine.
Звертаємо увагу на те, що інформацію для учасників навчально-виховного процесу про можливість безкоштовно отримувати консультації з питань протидії торгівлі людьми (за телефоном Національної гарячої лінії за номером 527 – з мобільного та 0 800 505 501,www.migrantinfo.org.ua) доцільно розмістити на інформаційних стендах навчальних закладів.  
Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах
2016 рік, коли Україна відзначає 25-ліття незалежності, Український інститут національної пам’яті назвав Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. (Указ Президента України “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України” від 3 грудня 2015 року № 675; лист МОН № 1/3-148 від 24.03.16 року «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України»).
Рекомендуємо методистам районних/міських методичних служб, заступникам директорів з виховної роботи, педагогам-організаторам, класним керівникам, вихователям включити у планування заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді (додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. №641; наказ ДОН від 25.08.2015 № 337  Про затвердження Плану заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді у навчальних закладах Чернівецької області на  2015 – 2020 роки). 
  2016-2017 pоки – це другий етап реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, який передбачає виконання наступних завдань:  розроблення програм, навчально-методичних посібників з предметів гуманітарно-соціального спрямування для дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних  закладів, спрямованих на патріотичне виховання дітей та молоді; підготовку та видання науково-методичних посібників і методичних рекомендацій з організації виховних заходів, роботи клубів, центрів патріотичного виховання. Рекомендуємо  узагальнити передовий педагогічний досвід з виховної роботи з національно-патріотичного, військово-патріотичного, правовиховного та право освітнього, формування здорового способу життя, екологічного спрямування та формування навичок самоврядування, соціальної активності у процесі практичної громадської діяльності школярів.
24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, що був схвалений всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Хоча 24 серпня 1991 року стало початком відліку історії сучасної Української державності, історики сходяться у висновках, що того дня насправді відбулося відновлення державної незалежності України.
Українська держава зможе розвиватися далі лише за умови, що вона буде знати своє минуле і при цьому пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації. У зв’язку з вищевикладеним,   рекомендуємо заступникам директорів навчальних закладів з виховної роботи включити в плани виховної роботи заходи   до відзначення пам’ятних дат у рамках Року Державності України під загальноукраїнським гаслом“НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. Від 1991-го – назавжди”.
Мета проведення заходів до відзначення пам’ятних дат у рамках Року Державності України:
- поглибити знання учнів про ключові події ХХ століття, політичних, громадських, військових, культурних діячів, які були визначними для українського державотворення;
- актуалізувати серед учителів та учнів ідеї соборності та суверенності держави – головних передумов розвитку незалежної України;
- формувати та розвивати різні види вмінь, навичок, які мають стати фундаментом формування громадянської, історичної та національної свідомості школярів;
- активізувати пізнавальний інтерес учнів до засадничих державотворчих подій історії України ХХ століття;
- сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічного, практичного, креативного, емоційного й соціального) як умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації;
- формувати активну громадянську позицію учнів і почуття патріотизму.
  Пріоритетними для учнів початкових класів є активні методи, що спрямовані на самостійний пошук істини та сприяють формуванню критичного мислення, ініціативи й творчості. Оскільки у молодшому віці у дітей домінує образне мислення, то найбільш доцільними є такі форми діяльності: гра-мандрівка («Подорож містами України»), екскурсія («Духовні місця краю»), ігрова вправа, колективне творче панно («Моя Батьківщина»), бесіда, усний журнал («Ми – українці»); Рекомендуємо провести гру-мандрівку, екскурсію, уявну подорож по Україні, складаючи карту з пазлів – 24 областей та АР Крим; ознайомити з кордонами країни та представити сусідські країни: Україна – Європейська країна. Доцільно записати разом із учнями географічну адресу місця проживання.
       Складовою позакласної виховної роботи для учнів молодшого шкільного віку може стати підготовка і презентація проектів патріотичного змісту, як наприклад: написання творів про земляків, які прославили рідний край, листів підтримки своїм ровесникам, котрі перебувають в зоні АТО, вітальних листівок захисникам Вітчизни.
   Враховуючи вікові особливості учнів основної школи, у роботі з ними доцільно використовувати такі форми роботи: зустріч, просвітницький тренінг,  родинна вітальня, колективна творча справа (жива газета, випуск газети, свято-презентація, усний журнал та ін.), проект, колаж,  пошукова гра, художня галерея.
Для старшокласників рекомендуємо заходи просвітницького характеру із залученням науковців-дослідників даної проблематики, громадських і політичних діячів: семінари, круглі столи, лекції-презентації на тему першої незалежності та Соборності України. Наприклад, «Твоєю силою, волею, словом…», «Незалежність починається з тебе», «Без Соборності немає незалежності», «Разом з власної волі з 1919-го», «Українська революція та перша незалежність», «Злилися воєдино однині…»; ділові ігри, вікторини, диспути, брейн-ринги, обговорення, ток-шоу «Єднання заради Незалежності»; відео-уроки з подальшим обговоренням «Шлях до незалежності», «Разом з власної волі з 1919-го»; екскурсії (в тому числі віртуальні) до музеїв, місць пам’яті, пов’язаних із подіями Української революції, бібліотек; відвідання тематичних виставок; конкурси наукових проектів, регіональних і краєзнавчих презентацій з історії української державності «У боротьбі за незалежність».
Звернення до подій минулого та сьогодення буде доцільним завдяки використанню літературної спадщини українських письменників: Т. Шевченка, Лесі Українки, Ю.Федьковича, В. Барки, У. Самчука, В. Сосюри, О. Гончара, О. Довженка, П. Загребельного, В. Симоненка, Л. Костенко, В. Стуса та інших. Глибокий аналіз подій, учинків героїв їх творів сприятиме формуванню важливого розуміння того, що упродовж історії людства українці, як і інші народи, безпосередньо брали участь у виробленні системи загальнолюдських цінностей, збагачували світову мистецьку скарбницю. Таке розуміння історичного процесу гартуватиме гордість за свій народ, а отже, формуватиме патріотичну особистість.
 Рекомендуємо запланувати заходи на відзначення 160 років
(27 серпня) з дня народження Івана Франка (1856-1916), письменника, вченого, громадськогодіяча; 175 років (18 вересня)  з дня народження Михайла Драгоманова (1841-1895), вченого, історика, літературознавця, фольклориста, публіциста, громадськогодіяча; 150 років (29 вересня) з дня народження Михайла Грушевського (1866-1934), вченого, історика, політичного та державного діяча, голови Центральної Ради.
Події, які переживає народ України упродовж 2013-2015 років, ще раз засвідчили, що проголошена у 1991 р. державна незалежність потребує постійного захисту, глибокого розуміння та оцінки того, що відбувається навколо нас. Тому на позакласні заходи рекомендуємо запрошувати учасників бойових дій на Сході країни, представників волонтерських організацій, учасників Революції Гідності, членів сімей Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО.
Темами для обговорення мають бути мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які виявили свою громадянську позицію.
Логічним продовженням теми відстоювання прав людини, єдності народу України, цілісності її території, мужності і героїзму в ім’я свободи і незалежності буде демонстрація та обговорення документально-публіцистичних фільмів та тематичних відеороликів, присвячених Революції Гідності, Героям Небесної Сотні, бойовим діям на Сході країни (додаток 2).
 З метою поглиблення знань учнів з історико-культурної спадщини країни, її політичного та соціального розвитку радимо використовувати, на вибір вчителя, віртуальні екскурсії музеями України, зокрема:
- Національний музей історії України (3D-тур). http://www.nmiu.com.ua/3D/hmuseum_1.swf та ін. (додаток 3).
Особливого значення набуває ознайомлення учнів з історією героїчної
боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у ХХ-ХХІ століттях це ОУН, УПА, дисидентський рух, студентська Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності, бойові дії на Сході України  (Відеоматеріали буде роздано на серпневих нарадах).
     Одним із завдань освітнього процесу є духовно-моральна компетентність. Споконвіку люди високо цінували духовно-моральну вихованість. Глибокі соціально-економічні перетворення, що відбуваються в сучасному суспільстві, знецінені моральні ідеали, бездуховність, безвір'я й агресивність, що панують навколо, обумовлюють актуальність проблеми духовно-морального розвитку особистості.   Відповідальність за формування системи моральних цінностей покладається на родину, суспільство та на систему освіти на всіх її етапах. Україна потребує підготовки широко освічених, високо моральних людей, що наділені не тільки знаннями, але й духовними рисами. Весь процес навчання   повинен бути пронизаний виховними заходами.
Духовно-моральний розвиток особистості здійснюється в тісній органічній єдності, по-перше, з основною (професійною) діяльністю, по- друге, зі світоглядним вихованням, до якого долучаються інші розвинені форми спілкування й діяльності: художньо-естетична, політична, правова.
Перед сучасною школою постає завдання виховати особистість, здатну до життєтворчої діяльності. Така особистість зуміє правильно обрати свій шлях у житті, зважаючи на власні можливості; буде ставити перед собою завдання самовдосконалення й саморозвитку, що стане запорукою успіху в різних сферах діяльності. Сучасний світ пред’являє високі вимоги до діяльності людини, конкурентоспроможною може бути лише по-справжньому компетентна особистість, здатна знаходити правильні рішення у конкретних  життєвих ситуаціях.
 Знайомлячи дітей з християнською мораллю та чеснотами, потрібно звернути увагу на такі чесноти, які були притаманні українцям: жертовність, поступливість, незлобливість, вміння прощати, скромність, стриманість у словах і поведінці, працелюбність, цнотливість, гостинність, патріотизм, високий естетизм життя, повага до старших, до жінки-матері, правдивість, щирість. Найефективнішими тут можуть бути такі форми роботи: бесіди морально-етичного спрямування, етичні тренінги, розв’язання ситуативних завдань, ситуації в малюнках, так звані прожективні методики, інсценування, гра-драматизація.
У  процесі виховання дітей на основі українських релігійних традицій важливим є застосування інтегративного підходу – ознайомлення дітей з художньо-музичним, мистецьким світом духовних цінностей.
Мета сучасного освітнього процесу – не тільки надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й виховувати морально-духовну, життєво компетентну особистість, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, професіонал, сім’янин, споживач та може протистояти викликам глобалізації життя.
Одним із виховних завдань Концепції є військово-патріотичне виховання молоді, спрямоване на підготовку її до оволодіння військовими професіями, формування готовності до служби в армії, задоволення інтересів підростаючого покоління у постійному вдосконаленні своєї підготовки до захисту Вітчизни; мотивацію молоді до військової служби. У зв’язку з цим рекомендуємо  активізувати профорієнтаційну роботу серед старшокласників на подальшу службу в Збройних силах України шляхом проведення спільних заходів з військовими частинами, екскурсій до музеїв військових частин; активізувати зв’язки і спільну профорієнтаційну діяльність шкіл та військових ВНЗ (юний правознавець, десантник, рятівник, розвідник, снайпер, поліцейський, прикордонник, радист) та ін.
Головними завданнями роботи загальноосвітнього навчального закладу з сім'єю є: пропаганда педагогічних знань з метою підвищення педагогічної грамотності батьків; організація заходів, спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних дня організації діяльності дитини вдома; гуманізація змісту та форм роботи з сім'єю і взаємовідносин «педагоги – батьки». Рекомендуємо осучаснити тематику та форми  проведення батьківських всеобучів. Доцільно здійснювати цілеспрямовану роботу у двох напрямах: педагогічна просвіта батьків з використанням сучасних форм і методів та активне залучення їх до виховної роботи; підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя.
Рекомендуємо педагогічним колективам здійснювати подальшу роботу щодо формування ціннісного ставлення особистості до сім'ї, родини, людей відповідно до  Концепції сімейного виховання дітей і молоді в системі освіти України «Щаслива родина» на 2012 – 2021 роки. Даний документ передбачає систему роботи з підготовки молоді до щасливого подружнього життя, формування відповідального батьківства та психолого-педагогічну просвіту батьків, їх активне залучення до роботи з дітьми у школі.
Головним у діяльності керівників навчальних закладів, заступників, класних керівників, вихователів залишається превентивне виховання, яке спрямоване на реалізацію Концепції превентивного виховання дітей і молоді. Особливої уваги потребують питання, які передбачають впровадження системи підготовчих та профілактичних дій педагога, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявів асоціальної поведінки.
Міністерство освіти і науки України рекомендує в навчальних закладах впроваджувати програму виховної роботи з питань протидії торгівлі людьми«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 7-11 класів (лист від 28.05.2015 р. №1/9-264).
Актуальним залишається питання щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей і молоді. Здоров’язбереження як вектор інноваційної стратегії виховання обумовлюється тим, що сучасна система освіти стає пріоритетним напрямом реалізації державної політики по зміцненню і збереженню здоров’я підростаючого покоління, створенню здоров’язбережувального середовища. Цілеспрямований, системний, комплексний, діяльнісний, синергетичний підходи до вирішення проблем здоров’я підростаючого покоління, превентивного виховання, розбудови здоров’язбережувального середовища сприятимуть створенню  необхідних умов для  всебічного й гармонійного розвитку особистості, для життя в нових економічних умовах.
Складовою частиною виховної роботи є шкільне самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення учнів до громадської діяльності. Самоврядування в загальноосвітньому навчальному закладі має стати для учнів справжньою школою демократії, школою громадянського становлення підростаючого покоління.
Ефективність виховної діяльності навчального закладу залежить і від активної співпраці з дитячими та молодіжними громадськими організаціями, які визнані державою і носять неполітичний характер.
Однією з важливих ланок процесу виховання учнів є шкільні музеї, які сприяють формуванню у молодого покоління національної свідомості, громадянських якостей, збереженню духовної єдності поколінь, історико-культурної спадщини свого народу, удосконаленню навчально-виховного процесу, розвитку творчих інтересів учнів до пошукової, природоохоронної, народознавчої роботі, під час якої учні збирають історичні документи, предмети побуту, записи спогадів. Пропонуємо спланувати взаємовідвідування  музеїв на базі навчальних закладів міста та області.
Зміст та організація виховного процесу визначаються його метою як очікуваним ідеальним результатом. Рекомендуємо реалізовувати національно-патріотичні, соціальні, екологічні, культурологічні та юридичні проекти  в рамках Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», що проводиться  з метою популяризації духовних і моральних надбань, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів і студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до багатоетнічної та толерантної України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету і територіальної цілісності, й шостий рік поспіль демонструє надзвичайну активність учнів і студентів, котрі у творчій формі звітують про широкомасштабну суспільно корисну діяльність, яку вони проводять під проводом педагогів, батьків, лідерів громадських організацій.

неділя, 9 жовтня 2016 р.

Літній мовний табір

Лілія Гриневич закликала школи приєднатися до проекту мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp
   “У нас дуже амбітна мета - охопити мовними таборами, в яких викладатимуть носії англійської мови, 100 тисяч дітей. Успішність нашого задуму також залежитиме від кількості іноземних  волонтерів, що подадуть свої заявки та приїдуть до нашої країни,” - про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич  під час прес-конференції сьогодні, 7 жовтня 2016 року.
   Міністр закликала всі навчальні заклади України  скористатися можливістю зробити такий літній табір, отримати можливість провести його з волонтерами з інших країн, навчити своїх вчителів новим компетентнісно-орієнтованим практикам.
Реєстрація іноземних волонтерів та шкіл для участі у проекті розпочинається 10 жовтня 2016 року на сайті gocamps.com.ua. Кожна школа має виконати творче завдання, яке оцінюватиметься ініціативою GoGlobal, Міністерством освіти і науки України, Британською радою та Посольством США в Україні.
 Прийом заявок триватиме до 1 грудня 2016 року. За результатами оцінок формуватиметься рейтинг шкіл, для яких вже з грудня починатиметься відбір волонтерів.
 За допомогою спеціально розробленої програми волонтери розвиватимуть у школярів цінності, компетенції та навички, яких вимагає сучасний світ. Ідея проведення належить GoGlobal – ініціативі громадської організації Global Office.
  “У нас дуже багато ініціатив в країні відбувається за рахунок грошей грантів. Це реальність, в якій ми живем. Ми вирішили трішки змінити наш фокус і вважаємо, що цей проект має стати національним. Для цього ми починатимемо рухатися у напрямку повної відмови від іноземного фінансування - ми хочемо, щоб всі фінанси для цієї ініціативи надходили з українського бізнесу і закликаємо долучатися до підтримки цієї ініціативи”, - зазначив співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм.
   Також він зазначив, що, як свідчить досвід минулого року, спілкування з іноземцями сильно впливає на сприйняття світу дітьми. Вони отримують можливість розширити рамки свого сприйняття, побачити більше, ніж до цього, особливо це стосується дітей, що проживають у віддалених місцевостях та окупованих територіях.
  “80% волонтерів в минулому році завітали в маленькі міста і села України, і лише 20% потрапили у великі міста і села України. У більшості міст це був перший іноземець, що взагалі завітав туди”, - наголосила директор ГО Global Office Оксана Нечипоренко.
 Нагадаємо, що улітку 2016 року було реалізовано перший англомовний табір GoCamp, учасниками якого стали 127 волонтерів із 40 країн світу та 9 000 дітей віком від 10 до 15 років. Задля посилення міжкультурного діалогу, всі волонтери проживали в приймаючих українських сім’ях.

Нормативні документи

вівторок, 23 серпня 2016 р.

Вебінари

Запрошення на вебінар: 

How to make your first after-holidays lesson interesting?



Видавництво MM Publications та компанія Лінгвіст запрошують вчителів і викладачів англійської мови взяти участь у безкоштовному методичному вебінарі на тему: «How to make your first after-holidays lesson interesting?».


Під час вебінару будуть презентовані варіанти вправ/ігор/тем для дискусій, які Ви сміливо можете використати для першого заняття, щоб воно пройшло цікаво і з користю.

Захід відбудеться 30.08.2016 о 15.30.

Для участі у вебінарі необхідно зареєструватись за посиланням.

Зверніть увагу, що після реєстрації відкриється вікно підтвердження, в якому буде зазначено посилання для перегляду вебінару.

По закінченні заходу всім зареєстрованим учасникам будуть надіслані сертифікати на електронну адресу, вказану під час реєстрації!


середа, 17 серпня 2016 р.

2016 – Рік англійської мови в Україні


УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №641/2015

Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку, постановляю:
1. Оголосити 2016 рік Роком англійської мови в Україні.
2. Кабінету Міністрів України:
1) розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови з метою створення для них можливостей її використання у сферах освіти, науки, культури, економіки та інших сферах, передбачивши здійснення в установленому порядку заходів, зокрема щодо:
організації на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської мови студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, іншими громадянами;
сприяння розширенню в установленому порядку викладання здобувачам вищої освіти навчальних дисциплін англійською мовою;
запровадження вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається;
розширення мережі гуртків з вивчення англійської мови у позашкільних навчальних закладах, а також практики її застосування в роботі з вихованцями, учнями і слухачами за різними напрямами позашкільної освіти;
проведення фахових конкурсів, олімпіад та інших змагань з англійської мови серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів;
розвитку взаємного обміну учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська мова є основною мовою спілкування;
активізації участі загальноосвітніх навчальних закладів України в навчальній програмі Європейського Союзу "Е-Twinning Plus";
розширення мережі літніх мовних таборів з метою вивчення іноземних мов в Україні;
започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників з англійської мови;
розвитку міжнародного співробітництва щодо залучення до викладання англійської мови іноземних фахівців, які є її носіями, у тому числі волонтерів, спрощення порядку в'їзду в Україну та перебування в Україні таких фахівців;
удосконалення законодавства України у сфері освіти і науки щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань;
запровадження поетапної сертифікації вчителів іноземних мов загальноосвітніх навчальних закладів з метою визначення згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою;
запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської мови для різних категорій населення, проведення інформаційно- роз'яснювальної роботи щодо важливості вивчення англійської мови, ознайомлення з можливостями її використання;
поширення практики демонстрування фільмів англійською мовою із субтитруванням державною мовою;
проведення оцінювання рівня володіння державними службовцями англійською мовою та організації мовних курсів для її вивчення, запровадження в установленому порядку кваліфікаційних вимог щодо володіння англійською мовою для відповідних посад державної служби;
включення вивчення англійської мови до програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
активізації ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади;
2) опрацювати питання щодо залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги для реалізації зазначених заходів.
3. Обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови, передбачивши, зокрема:
проведення відповідної інформаційно-роз'яснювальної роботи, у тому числі в місцевих засобах масової інформації;
опрацювання питання щодо забезпечення доступності послуг із вивчення англійської мови;
запровадження на регіональному телебаченні освітніх програм із вивчення англійської мови;
проведення із залученням навчальних закладів, закладів культури, установ і організацій, які надають послуги з вивчення англійської мови, олімпіад, фестивалів, конкурсів та інших заходів, спрямованих на заохочення різних вікових груп населення до вивчення англійської мови, підвищення рівня володіння нею.
4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

16 листопада 2015 року




2016 РІК ОГОЛОШЕНО РОКОМ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ


     Указом Президента України від 16 листопада 2015 за № 641 2016 рік оголошено роком англійської мови. Саме тому запроваджується новий ресурсний проект «Сучасний англійський: ресурси, проекти, партнери» (координатор Шкумат О.С.). Пропонуємо першу підбірку віртуальних ресурсів з дайджестом змісту. Сьогодні знання мов перетворюється на обовязкову вимогу до сучасного фахівця. Саме тому знання англійської мови - це величезний ресурс розвитку, доступу до найсучасніших ресурсів, досвіду, світових грантових програм. 87 % інформації в Інтернеті дається англійською мовою, за статистикою, 1 мільярд дорослого населення працює в Інтернеті. Ми пропонуємо ці сайти, якими вони можуть скористатися в своїй роботі.
  1. http://www.usingenglish.com/ - на цьому сайті ви знайдете різноманітні темі: граматика, тести, форум, артиклі, матеріали для вчителів англійської мови.
  2. http://esl.about.com/ - цей сайт допоможе знайти багато тем: література, історія, музика, їжа, здоров’я, гроші, відпочинок. Для вчителів англійської мови.
  3. http://learn-english-today.com/index.html - на цьому сайті знаходяться безкоштовні ресурси та матеріали для ESL-EFL всіх рівнів.
  4. http://a4esl.org/g/h – приблизно тисячі вправ на різні темі: граматика, лексика, фонетика. Постійне поновлення. Для вчителів англійської мови.
  5. http://learnnamericanenglishonline.com/ - ресурс для вивчаючих англійську мову. Весь матеріал по рівням. Для вчителів англійської мови.
  6. http://www.britishcouncil.org/english - сайт Британської Ради. Підкасти, навчальні відео. Для вчителів англійської мови.
  7. http://www.manythings.org/ - дуже змістовній сайт, навіть носії використовують його. Тут можна підготуватися до іспитів TESL/TEFL. Є розділи на мовне відпрацювання, ідіоми, сленги, та інші корисні речі. Для вчителів англійської мови.
  8. http://www.better-english.com/exerciselist.htm - 250 вправ на різноманітні аспекти знань англійської мови: від розширення словарного запасу, використання пунктуації і до вживання дієслова. Кросворди.
  9. http://www.eslgold.com – сайт для всіх аспектів вивчення англійської мови.
  10. http://www.englishdaily626.com – вокабул яр , граматика, сленги, ідіоми, жарти. Для вчителів англійської мови.
  11. http://learnenglish.britishcouncil.org/en/ - Британські представництва.
  12. http://www.engvid.com – на цьому сайті англійські відео уроки.
  13. http://dliavseh.at.ua/load/prikhologu/anglijska_mova/plani_konspekti_didaktichni_materiali_dlja_vchitelja_anglijskoji_movi/17-1-0-1135 – матеріали для проведення уроків з англійської в 1-11 класах.
  14. http://meyodportal/net/taxonomy/tern/187 – розробки уроків, презентації.
  15. http://osvita.ua/languages/english-online/16252/ – онлайн матеріали для вчителів англійської мови.
  16. www.efl.ru/tests – онлайн-тести на знання, навчання англійської мови.
  17. www.english-to-go-com – програма, построєна по типу цепочки уроків для різних рівнів навчання.
  18. www.kidlink.org – програма, яка об’єднує дітей різних країн, пропонує учать в дискусіях, в міжнародних проектах.
  19. www.londonslang.com – англійський сленг.
  20. http://englishtips.org все для учителів англійської мови. На цьому сайті, ви можете знайти: книжки, статті, міні уроки, граматика, художня література, газети, журнали, електронні книжки - що є дуже зручним на теперішній час. Аудіо та відео курси, англійська мова з професіоналами по скапу – це найзручніший спосіб вивчити англійську мову. Також є змога доповнювати свої знання по скапу з носієм англійської мови. Оновлення на сайті постійне.
  21. www.eun.org – європейська шкільна сітка, матеріали для учителів та ті хто навчається. Новини, пошук для проекту и переписки з носієм англійської мови, це дуже зручно коли іноземну мову ви можете вивчати вдома коли у вас є вільний час. Багато топіків на різні теми, новини.!!!!
  22. www.englishpage.com – на цьому сайті все для того щоб вивчити англійську мову, та все для тих хто її викладає. Словник - який поповнюється постійно сучасними словами, щоб ви мали змогу розмовляти сучасною англійською мовою. Уроки по граматиціфразеологізмидля учителів та студентів, всіх вивчаючих англійську мову.
  23. http://www.duolingo.com - школа для вивчення англійської та інших іноземних мов. В наявності граматичні вправи, форум де ви зможете задати питання, якщо вас щось цікавить детальніше в певній темі.
  24. https://www.youtube.com/user/MinooAngloLink - корисні граматичні уроки. Рівень Intermediateto advancedВідео в якому доступно пояснюють граматику та вчать правильно вимовляти слова. Всі аспекти англійської мови, з важливих граматики і лексики тим способом поліпшення швидкості мови, вимови та аудіювання.
  25. http://lang-8.com/ - цей сайт дає змогу вивчати іноземну мову методом краудсорсінга: ви друкуєте на іноземній мові текс, диктант, а носій іноземної мови виправляє помилки, це дуже зручно для школярів удосконалювати свої знання вдома у вільний час. Учителям дає змогу спілкуватися з носієм англійської мови.
  26. http://www.tolearnenglish.com/ - освоївши цей сайт, можна обійтись і без підручників граматики, – тут є усе: від теорії до практичних завдань, яких, до речі, більше 10 тис. Все пояснюється дуже просто та доступно для тих, хто хоче вивчити англійську мову або вдосконалити її.
  27. Якщо у вас добре працює зорова пам’ять, скористайтеся словниками в картинках для розширення вашого словникового запасу. Ось кілька цікавих ресурсів:
    http://testyourvocab.com/ - Найкращим методом поповнення словникового запасу, як і вивчення мови загалом, є, безумовно, спілкування, проте з чогось потрібно ж починати.  Якщо крім гугл перекладача, Ви не знаєте інших аналогів, то цей пункт Вам знадобиться.
  28. http://en.leengoo.com/ - творці цьогопроекту вважають, що нові слова можна запам’ятати тільки в контексті і тільки якщо ці слова хоча б кілька разів «позгадувати». На цьому й побудований метод вивчення. Найважливіша фішка сайту полягає в тому, що Leengoo стежить за прогресом вивчення, пропонуючи призабуті слова на повторне засвоєння.